Jaké jsou neefektivnější cviky na hubnutí?
|Chcete-li se s vervou pustit do hubnutí a přitom nemít neustále pocit hladu a být v celkové pohodě a dobré náladě. Potom vyzkoušejte osvědčené pohybové aktivity, díky nim se dostanete rychle do formy a budete se cítit fit.
Než se vrhnete na nějaký sport, měli byste mít jasno, zda budete potřebovat například shodit nějaké to kilo, vytvarovat postavu, přibrat svalovou hmotu anebo zlepšit fyzickou kondici. Popřemýšlet byste měli také nad tím, jaká sportovní činnost by vás nejvíce bavila. Rozhodnete-li se pro hubnutí a potažmo pro zpevnění některých problematických partií, pak je důležité zkombinovat různé pohybové aktivity. Asi k těm nejideálnějším patří aerobní a posilovací cviky.
Za aerobní pohybové aktivity jsou považovány všechny posilovací techniky, které mají účinně vliv na spalování tuků. Plavání, běhání a jízda na kolečkových bruslích se provozují v přírodě, zatímco na rotopedu, běžícím pásu a pevně ukotveném kole můžete cvičit i ve svém domě, též i ve veřejné posilovně či fitness centru. K populárním aerobním pohybovým aktivitám patří i střídáním rychlé a pomalé chůze, nordic walking, zumba, míčové hry, cyklistika, golf, orientální tance, lyžování, kick box, tai-či. Na tyto sporty byste si měli udělat každý den čas tak na 30 minut. Odborníci poručují, abyste při některé z těchto aktivit nezapomněli sledovat i svoji srdeční aktivitu. Frekvenci vašeho tepu lze změřit přiložením dvou prstů na krční tepnu, ovšem dnes již na trhu naleznete důmyslné měřiče tepu zvané pulsmetry, které přesně zaznamenají vaši tepovou frekvenci na bázi EKG. Tyto revoluční náramky v originálním designu se základními funkcemi jsou cenově dostupné a jednoduše ovladatelné.
Navíc když k aerobním činnostem přidáte řadu posilovacích cviků, pak budete nadmíru spokojeni se svou tělesnou hmotností. Zaměřte se nejenom na cviky posilující břišní, prsní a hýžďové svaly, ale i na zádové a stehenní cvičení. Odzkoušet můžete kliky, sklapovačky, stahování zadečku, kmitání a kroužení nohou, eventuálně i cviky s činkami a na míči.
Při sportu si hlavně dávejte pozor! To se týká těch z vás, kteří na několik let vypadli ze sportovního režimu. Zhruba první čtyři týdny cvičte pozvolně, potom sportovní aktivity zintenzivněte.
Krom aktivního pohybu si upravte jídelníček. Dbejte i na pravidelný pitný režim. Základní doporučený příjem tekutin je dva až tři litry denně. Pít můžete čistou vodu, čerstvé ovocné a zeleninové džusy, neslazený čaj a minerálky. Na snídani si dejte celozrnné, grahamové či žitné pečivo se šunkou anebo ovesné vločky s jogurtem a kousky ovoce. Na oběd konzumujte netučné pokrmy s bohatou zeleninovou oblohou. Na svačiny můžete mít ovocné saláty, jablko, jogurt, šopský salát, kefír, jogurtový nápoj, müsli tyčinky. Na večeři si připravte kuskus se zeleninou, tuňáka s rajčaty, pohanku se zeleninou a eidamem či žampiony plněné sýrem a šunkou.
Hey! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask.
Would you be interested in trading links or maybe guest
authoring a blog post or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects
as yours and I think we could greatly benefit from each other.
If you are interested feel free to shoot me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Awesome
blog by the way!
This web site really has all the information I needed concerning this
subject and didn’t know who to ask.